Ana Sayfa / Haberler / Dünya / Seçim Beyannamesinde Ahıska Türkleri’nin durumu

Seçim Beyannamesinde Ahıska Türkleri’nin durumu

AK Parti’nin seçim beyannamesi, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanmış ve göç konusuna da geniş yer vermişti. Göç meselesine insani açıdan bakıldığı, bu anlamda dünyada örnek gösterilen bir yaklaşım sergilenerek, insan onuruna yakışır biçimde tüm mazlumlara kucak açıldığı belirtildi.

‘Göç olgusunu yöneterek ülkemizi, dünyanın her yerinden parlak zihinlerin cazibe merkezi haline getirmek ve tersine beyin göçünü sağlamak, temel bir hedefimizdir. Yabancı öğrencilerin ülkemizde düzenli kalışlarının kolaylaştırılması için, ikamet izni başvurularının üniversiteler tarafından alınması uygulamasını yaygınlaştıracağız’ diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ahıska Türklerinin durumuna da değindi ve “Türkiye’de iskanı sağlanan Ahıska Türkleri’ne ilişkin süreçlerin hızlandırılacağı, iskanlı göçe dair işlemlerin, daha sistematik bir yapıya kavuşturulacağı” vurgulandı.

Hakkında rasimefendi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HALKIMIZIN HAK SAVAŞI!

Hatırlıyorum, 21 Mayıs’ta sözde ‘Karabağ Cumhuriyetine’ seçilen Başkanın ant içme töreni gerçekleşmişti. Söz konusu bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir