Ana Sayfa / Haberler / Dünya / TİKA’dan Azerbaycan’da Ahıska Türklerine iftar

TİKA’dan Azerbaycan’da Ahıska Türklerine iftar

Türkiye İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Azerbaycan’da yaşayan Ahıska Türklerine iftar verdi.

TİKA, Saatlı ve Sabirabad şehirlerinde büyük çoğunluğu Ahıska Türklerinden oluşan 300 kişi için iftar düzenledi. Saatli iline bağlı Garayev köyündeki camide gerçekleştirilen iftara katılan TİKA Başkan Yardımcısı Birol Çetin yaptığı konuşmada, “Yılda ortalama 2 bin proje gerçekleştiriyoruz. Bunların çoğu hastane, okul gibi büyük projeler. Bu sene Ramazan ayı dolayısıyla 80 ülkede iftarlar düzenliyoruz” dedi.

Ramazan ayının insan ilişkilerinde önemli bir yeri olduğunu belirten Çetin, “Bu iftarların amacı insanlar arasındaki muhabbetin daha da artması. Bugün Ahıskalı kardeşlerimizle bir araya geldik, bu bir vesile olsun ve kardeşliğimiz daha da artsın” diye konuştu.

Dünya çapında faaliyet gösteren TİKA’nın asıl amacının paylaşımı artırmak olduğunu vurgulayan Çetin, “TİKA olarak paylaşmanın ne kadar güzel bir şey olduğunu, dünyadaki sorunların paylaşılarak çözüleceğini anlatmaya çalışıyoruz. Anlatmak istediğimiz, sorunların silahla, güçle çözülmeyeceği, paylaşarak çözebileceği” şeklinde konuştu.

TİKA’nın faaliyetleri ile diğer sivil toplum kuruluşlarına örnek olduğunu söyleyen Çetin, “Bizim gittiğimiz yerlere peşimizden sivil toplum kuruluşları başka ülkelere geliyor. İyiliği göstermek, bunu yaymak TİKA’nın bir yerde vazifesi” ifadelerini kullandı.

TİKA’nın başkent Bakü ve Azerbaycan’ın diğer bölgelerinde düzenleyeceği iftar programlarına yaklaşık 2 bin 500 kişinin katılması öngörülüyor.

Kaynak: İHA Bakü

Hakkında rasimefendi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HALKIMIZIN HAK SAVAŞI!

Hatırlıyorum, 21 Mayıs’ta sözde ‘Karabağ Cumhuriyetine’ seçilen Başkanın ant içme töreni gerçekleşmişti. Söz konusu bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir