Ana Sayfa / Haberler / Dünya / Yılın Sivil Toplum Örgütü Ödülü Kırgızistan Ahıska Türkleri Derneğine verildi

Yılın Sivil Toplum Örgütü Ödülü Kırgızistan Ahıska Türkleri Derneğine verildi

İpekyolu Stratejik Araştırmalar Merkezi, Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) ve İpekyolu dergisi tarafından Bişkek Hyatt Oteli’nde ödül töreni düzenlendi.

İpekyolu dergisi imtiyaz sahibi ve İpekyolu Stratejik Araştırmalar Derneği Başkanı Seyfullah Türksoy, yaptığı konuşmada Türkiye ile Kırgızistan arasındaki bağları geliştirmek amacıyla ödül törenini Kırgızistan’da ilk kez düzenlediklerini belirtti ve ödül töreninin Cengiz Aytmatov’un doğumunun 90. yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenmesinin özel bir anlam taşıdığını vurguladı.

Törende ödül verilen birçok kurum ve kişinin yanında Kırgızistan Ahıska Türkleri Derneği de “Yılın Sivil Toplum Örgütü Ödülü”ne layık görüldü.

Ayrıca “Yılın Başarılı Haber Ajansı Ödülü” AA Kırgızistan muhabiri Ahıskalı Nezir Aliyev’e verildi. Ödülü takdim eden KKTC Kırgızistan Temsilcisi Keskin, yaptığı konuşmada, “Görevime başladığım tarihten bu yana haber niteliğindeki yazılarını, fotoğraflarını bir an evvel AA’ya geçme hırsını ve görevine olan bağlılığını hep takdir etmişimdir. Bu akşam bu ödülü kendisine takdim etmekten ayrıca kıvanç duymaktayım. Kendisine gazetecilik mesleği boyunca başarılar dilerim.” dedi.

 

Hakkında rasimefendi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fuat Oktay Ukrayna’da Gagauz ve Ahıska Türkleri ile Kırım Tatarlarını kabul etti

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ukrayna’da yaşayan Gagauz Türkleri, Ahıska Türkleri ve Kırım Tatarlarını kabul etti. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir