Ana Sayfa / Haberler / Dünya / Ahıskalılar Vakfı İhlas Kolejinde iftar verdi

Ahıskalılar Vakfı İhlas Kolejinde iftar verdi

10 Haziran 2018 Kadir Gecesi akşamı Ahıskalılar Vakfı’nın geleneksel olarak düzenlediği iftar yemeğine bu sene de yoğun ilgi ve katılım oldu. İhlas Koleji Bahçelievler Yenibosna Kampüsünde verilen iftara Ahıskalı aileler, öğrenciler ve vakfın gönüllüsü hayırseverler katıldı.

Ahıskalılar Vakfı’nın geleneksel olarak düzenlediği iftar yemeğine bu sene de yoğun ilgi ve katılım oldu. İhlas Koleji Bahçelievler Yenibosna Kampüsünde verilen iftara Ahıskalı aileler, öğrenciler ve vakfın gönüllüsü hayırseverler katıldı.

Ahıskalılar Vakfı olarak İstanbul’un çeşitli bölgelerinde yaşayan Ahıskalı ailelerin, öğrencilerin ve vakıf gönüllüsü iş adamlarının katıldığı toplu iftar yemeğinde Ardahan Eski Valisi Sayın Murat Yıldırım başta olmak üzere bürokrat, il ve ilçe idari ve mülki protokol katıldı.
İftar sonrası Ahıskalılar Vakfı Başkanı Mehmet Oğuz bir teşekkür konuşması yaptı. Oğuz konuşmasında “Ramazan ayının bereketiyle beraber duaların edildiği, yüz yüze kardeşçe yemekler yenildiği ve samimi sohbet ortamının doğduğu iftar programlarımızla, sosyal kaynaşma birlik ve beraberlik için güzel ortamlar oluşturmayı hedefleyen vakfımız, bu vesileyle uzun yıllar birbirinden ayrı kalan aileleri de bir araya getirmeyi amaçlamaktadır. Yapılan iftar programlarına katılan protokol erkânı Ahıskalılarla birebir tanışma fırsatı buluyorlar ve onların yaşadıkları sıkıntıları bazen birinci ağızdan dinleme imkânı oluyor. Bu vesileyle bu iftarlar Ahıskalıların bir nevi gündeme gelmesine de vesile oluyor.”
Oğuz, oruçluya iftar vermenin önemine değinerek: “Hadis-i şeriflerde buyruluyor ki:
“Bir kimse, bu ayda bir oruçluya iftar verirse günahları affolur. O oruçlunun sevabı kadar ona sevap verilir. Bu hadis-i şerifin müjdesine uygun olarak vakfımızın gerek iftarlarına gerek diğer hayır ve hasenatına maddi ve manevi katkı veren bütün gönüldaşlarımız ortaktır. Allah-ü teâlâ hepinizden razı olsun” dedi.
Ayrıca Ramazan ayı boyuca zaman zaman öğreci iftarımızda devam etti.

Ahıskalılar Vakfı

Hakkında rasimefendi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SÜRGÜNDE GEÇEN ÖMÜR 75+1

Sevgili okuyucum, Bir Kasım ayının 14’ünü daha geride bırakıyoruz. Ahıskalı Türklerin sürgüne gönderildiği 14-15 Kasım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir