Ana Sayfa / Haberler / Dünya / Bursa’da Ahıskalı Genç Cinayete Kurban Gitti

Bursa’da Ahıskalı Genç Cinayete Kurban Gitti

Bursa’nın Yıldırım İlçesine bağlı Eğitim mahallesinde ikamet eden Ahıska Türkü Süleyman Nüferov, eski patronundan alacağını talep edince canından oldu.

Edinilen bilgilere göre; 26 yaşındaki Ahıska Türkü Süleyman Nüferov, 1,5 yaşındaki minik kızını ve hamile eşini Azerbaycan’da bırakarak çalışma için Türkiye’ye geldi…
Ailesine bakabilmek için Bursa’da bir işyerinde çalışmaya başlayan Süleyman Nüferov, patronundan maaşını alamamaya başladı…
Patronundan parasını talep eden Süleyman Nüferov, patronun bıçaklı saldırısına uğrayarak yaşamını yitirdi. Olay sırasında yanında bulunan iş arkadaşı ise yaralandı.

Taziye evi önünde toplanan Bursa’da yaşayan Ahıska Türkleri ise cinayeti tepki gösterdi. 
Süleyman Nüferov’un yakınları, “ekmek parasi için 6aylik hamile eşini ve 1.5 yaşinda kızını bırakıp Azerbaycandan – Bursaya geldi. Bursa’da cuma günü vahşice katletmişlerdir. Bu cinayeti işleyenlerin ağır ceza almaları temennimizdir.” Diyerek tepki gösterdiler.

Bursa Ahıskalılar Derneği Başkanı Hamit Muzafferov işverenler ve Ahıskalı işçiler arasında sürekli bu tip olayların yaşandığını söyleyerek yetkilerden çözüm istedi.

Hamit Muzafferov, “Merhuma Allahtan Rahmet diliyoruz. Suçlunun bir an evvel cezalandırılmasını istiyoruz. Bu tür olayların bir daha yaşanmaması için yetkililerden gerekli hassasiyeti göstermelerini talep ediyoruz…” Dedi.

Kaynak: www.turkiyehaberajansi.com

Hakkında rasimefendi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SÜRGÜNDE GEÇEN ÖMÜR 75+1

Sevgili okuyucum, Bir Kasım ayının 14’ünü daha geride bırakıyoruz. Ahıskalı Türklerin sürgüne gönderildiği 14-15 Kasım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir