Ana Sayfa / Haberler / Dünya / HAİN İÇERDEN OLURSA !

HAİN İÇERDEN OLURSA !

Evet. Ahıskalı Türklerin gündemine bomba gibi düşen bugünkü haberin etkisi anlayanlar için mecaz anlamda Hiroşima ve Nagazaki’ye atılan bomba kadar yıkıcı ve telafisi zor ayrıca utanç verici bir durumdan başka bir şey değildir.

Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATUB ) sözde Rusya Temsilcisi Mansur ALLAZOV denen zat, PKK- YPG terör örgütünün düzenlemiş olduğu toplantıya katılarak (15 Ağustos 2018) Abdullah Öcalan posteri önünde bir takım açıklamalarda bulunuyor. Örneğin;  PKK paçavralarını taşıyanlara Türkler tarafından soykırıma uğradıklarını ve kendi özgürlükleri için mücadele ettiklerinden bahsediyor bu zavallı.

Sözde Ahıskalıların Rusya Temsilcisi diyorum çünkü bu zat, asla milletin temsilcisi olmamıştır ve de olamaz.  DATÜB denen kuruluşumuzu adeta hususi şirketi haline getirmiş olan Ziyeddin Kasanov’un temsilci olarak atadığı kişidir. Evet yanlış anlamadınız altını çizerek söylüyorum atadığı kişidir.  Çünkü bu kuruluşta “millet iradesi” denen bir kavram yoktur. Ziyeddin Kasanov iradesi ve ona tapan tabiri caizse yalakalık yapan bazı sivil toplum kuruluş yöneticileri var desek daha yerinde olur. Dolayısıyla PKK sempatizanlığı yapanlarda Ahıskalı Türkler değil onların içine sızmış olan bu tür alçaklardır.

Mansur Allazov denen zat-ı sosyal medya aracılığıyla canlı yayına alan Fransa vatandaşı birisi (ismini ağzıma almak bile istemiyorum)bu arada o da DATUB temsilcisi sıfatıyla dolaşıyor. Yayında güya olayın ayrıntılarını öğrenmek istiyor.  Mansur Allazov denen zavallı, açıklamasında programa bilgisi dışında katıldığını ayrıca DATUB adına değil Rusya’da bulunan Ahıskalı Türkler adına katıldığını ifade ediyor. Özür diliyor ve DATUB dan istifa ettiğini açıklıyor. Adamın özrü kabahatinden beter. Ne demek DATUB adına değil Ahıskalı Türkler adına katıldım? Bu yetmemiş gibi Fransa vatandaşı, DATUB temsilcisinin yayında özür dilemesinden ve DATÜB’den istifa etmesinden dolayı bu gafili erdemlik gösterdi diye tebrik ediyor. Güler misin,  ağlar mısın? Bunun bir tek açıklaması var. Bu temsilci zırvalamalarıyla ortalıkta dolaşanlar halkımızın aklıyla her halde alay ediyorlar.

Şeref, haysiyet, onur sahibi birileri bebek katili birisinin posteri önünde bir açıklama yapmaz. Hele benim bildiğim Ahıskalı Türk birisi o paçavraların asılmış olduğu programı onların başına yıkar.

Kürtler bizim kardeşimizdir. Burada hiçbir sorun yok. Ama aklını emperyalistlere ipotek eden terör örgütlerinin sözde “Kürt halkının haklarını müdafaa ettiğine” inanarak söylem ve eylemlerine katılanların da samimiyetinde problem vardır.

Erdemlik o programda gerekirse şehit olmaktı. Erdemlik PKK- YPG paçavralarını taşıyan, Apo posterini asarak program yapanlara milletimin adına ders verecek nitelikte onurlu bir duruş sergilemekti.

Ayrıca bir temsilci programa temsil ettiği kuruma bilgi vermeden nasıl katılabilir ki? Kimseyi ahmak yerine koyamazsınız. Ahmak durumuna düştüğünüzün bariz göstergesidir bu olay.

Bir teşkilat düşünün ki adı “Birlik” olacak ve kuruluşundan sonra Rusya’daki halkımızı sırf koltukta kalma namına birkaç gruba bölecek. Keza Kırgızistan, Türkiye, ABD ve diğer ülkelerde de Ahıskalı Türklerin sivil toplum kuruluşlarında bölünmeler parçalanmalar yaşanacak. Millet iradesine, demokrasiye inanmayan Teşkilatın kontrolden çıkmasının kanıtıdır bu yaşananlar.

Tabloya bir bakar mısınız Ahıskalı Türkleri kimler temsil etmektedir? Uçanından- Koşanına maşallah hepsi bizde. Nereden sızdırıldı bu ulvi davaya Ahıskalı olmayan fakat Ahıskalı geçinen kişiler. Ahıskalı Türkleri temsil eden bir başkan düşünün ki, 8 yılda bir türlü Türkçeyi öğrenemedi.  İnanılması zor ama gerçek.

Hain içeriden olursa, fitneyi havada kapan toplum olunca e… “ev tanasi öküz olmaz” “mum dibine ışık vermez”.

Ben Ahıskalı Türklerin temsilcisiyim diyen sözüm ona Azerbaycan, Kırgızistan, Özbekistan, Rusya, ABD, Türkiye’ deki sivil toplum kuruluşlarına; eğer azcık onurumuz, şerefimiz, haysiyetimiz varsa bu davaya sahip çıkalım. Bu olay basite alınacak ve üzeri kolayca kapatılacak bir olay değildir. Artık bıçak kemiğe dayanmıştır.  DATÜB’e  yazılı olarak müracaat etmeniz ve derhal kongreye gitmeniz gerekir. DATUB tüzüğünü yeniden ele alıp, birilerinin hususi şirketi olmaktan kurtarmanız ve milletimizin iradesini gerçek anlamda temsil edecek sözde değil özde BİRLİK olan teşkilat haline getirmeniz gerekir.  Eşit, demokratik yapılanma, milletimizin gerçek anlamda beraberliğini sağlamakla kalmayacak, sistemli, gelişen ve üretken bir teşkilata dönüşecektir.

Kırgınlıkları, dargınlıkları kenara bırakarak, at hırsızı, hain alçakların bir daha teşkilatımıza sızmasına imkan vermemek adına birleşmemiz gerekir. Bu güç, bu irade, bu azim sizdedir. Aksi taktirde hem tarih sayfalarında hem yüce Allah’ın huzurunda yüzümüz karadır.

 

Ahıskalı Fakir

Hakkında rasimefendi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AHISKALI TÜRKLERDE “MAHMUDİYE” VE “KATHA” KÜLTÜRÜ ÜZERİNE BİR DENEME

KATHA; heybetli bir gelişin, vakûr bir duruşun simgesidir. KATHA; (hafif bir sallantıda düşme tehlikesi olacağı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir