Ana Sayfa / Haberler / Dünya / Ersoy “Müziğin dili evrenseldir”

Ersoy “Müziğin dili evrenseldir”

Balıkesir’in Havran ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 96’nci yıl dönümü dolayısıyla belediye tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu Havranlı’lara Ahıska müzikleri başta olmak üzere değişik bölgesel müziklerden potpori sundu.

Hamambaşı meydanına düzenlenen konserin sunuculuğunu Ses Sanatçısı Sevtuğ Kasapbaşoğlu yaptı. Ahıska müzikleri, Azeri Müzikler ve Ege bölgesine ait türküleri başarı ile seslendiren koro ekibi dansları ile büyük beğeni topladı. Havran Kaymakamı Şeref Aydın ve Belediye Başkanı Emin Ersoy, İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu Sanat Yönetmeni Şavk Kırçiçek günün anısına plaket ve çiçek takdim ettiler.

Belediye Başkanı Emin Ersoy “Kurtuluş etkinlikleri kapsamında bu akşam İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu ülkemizin farklı bölgelerine ait dans ve müzik mozaik çeşitlerini Havran halkımıza başarı ile sundular. Müziğin dili sevgidir. Müzik evrenseldir. Bu bağlamda başta topluluğun sanat yönetmeni başta olmak üzere tüm sanatçılarımıza ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.

Hakkında rasimefendi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AHISKALI TÜRKLERDE “MAHMUDİYE” VE “KATHA” KÜLTÜRÜ ÜZERİNE BİR DENEME

KATHA; heybetli bir gelişin, vakûr bir duruşun simgesidir. KATHA; (hafif bir sallantıda düşme tehlikesi olacağı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir