Ana Sayfa / Haberler / Dünya / Kırım Derneğinden Kırım Tatar ve Ahıska Türkü öğrencilere destek

Kırım Derneğinden Kırım Tatar ve Ahıska Türkü öğrencilere destek

Kırım Derneği Genel Merkezi, Ukrayna’da eğitim gören Kırım Tatar ve Ahıska Türkü öğrencilere eğitim malzemeleri desteğinde bulundu. Başkan Vekili Avukat Namık Kemal Bayar, anadilde eğitimi teşvik etmeye devam edeceklerini kaydetti.

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezi, Rus işgali altında bulunan Kırım sınırındaki Herson ilinde Kırım Tatarca ve Ahıska Türkçesi ile eğitim veren milli sınıflarda eğitimlerine başlayan çocuklara birer okul çantası ve eğitim malzemeleri hediye etti.

Kırım Derneği Genel Başkan Vekili ve Dünya Kırım Tatar Kongresi Genel Sekreteri Avukat Namık Kemal Bayar konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bu yıl anadilde eğitim sınıflarını seçerek Kırım Tatarca ve Ahıska Türkçesi ile eğitim veren milli sınıflarda eğitimlerine başlayan Kırım Tatarı ve Ahıska Türk’ü çocuklarımıza derneğimiz tarafından Ukrayna’nın Herson ilinde birer okul çantası ve eğitim malzemeleri hediye edildi. Anadilde eğitimi teşviğe devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

HERSON (QHA): http://qha.com.ua/tr/toplum/kirim-derneginden-ukrayna-da-egitim-goren-kirim-tatar-ve-ahiska-turku-ogrencilere-destek/175000/

Hakkında rasimefendi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çavuşoğlu: Türkiye Ahıska Türklerine destek vermeye devam ediyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kazakistan’a yaptığı resmi ziyaret kapsamında, Çimkent’te Ahıska Türkleri ile iftarda bir araya geldi. Çavuşoğlu, burada …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir