Ana Sayfa / Haberler / Dünya / Amerika Ahıska Türkleri’nin yoğun gündemli Konsey toplantısı Atlanta’da gerçekleşti

Amerika Ahıska Türkleri’nin yoğun gündemli Konsey toplantısı Atlanta’da gerçekleşti

Geçtiğimiz Haziran’da Georgia eyaletinin Atlanta şehrinde yapılması planlanan, ancak New York Türk Festivali’nden dolayı ertelenen Ahıska Türkleri Konsey toplantısı 24 Ağustos Cumartesi günü gerçekleşti.

Atlanta, Kentucky, Ohio, Arizona, Missouri ve Massachusetts’ den gelen dernek başkanları ve temsilcileriyle başlayan toplantıya katılamayan dernek başkanları ise telekonferans yöntemi ile katılım sağladılar.

İstişare toplantısının ana gündem maddelerinin en başında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 22 Eylül tarihinde gerçekleştireceği ABD ziyareti ve Ahıskalılar için önemi vardı. Bunun yanı sıra vatandaşlık, istisnai vatandaşlık, Konsey heyetinin belirlenecek tarihlerde Ankara’ da yapacağı bir dizi ziyaret ve görüşmeler, Amerika’da ki camiler ve İmam Hatipler, Cami/dernekler arası yapılacak olan yarışma programları ve çeşitli faaliyetlerle halkın bir araya gelmesi ile birlik beraberliğin daha da arttırılması, dernekler arası yapılacak kapsamlı yeni projeler, diğer ülkelerde yaşayan ve zor durumda olan soydaşlarla Amerika’ da yaşayan Ahıskalı Türkler olarak yardım organizasyonları yapılması gibi konular görüşüldü.

Daha sonrasında bölge derneklerinin sıkıntıları ve çözüm önerileri ayrıntılı olarak görüşülerek, Atlanta Ahıska Türk dernek Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya gelindi.

Kaynak: forumusa.com

Hakkında rasimefendi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HALKIMIZIN HAK SAVAŞI!

Hatırlıyorum, 21 Mayıs’ta sözde ‘Karabağ Cumhuriyetine’ seçilen Başkanın ant içme töreni gerçekleşmişti. Söz konusu bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir